בלוג בניית אתרים

חושבים על קידום האתר עוד בשלב ההקמה

קידום אתר האינטרנט שלכם במעלה תוצאות החיפוש של גוגל ושאר מנועי החיפוש העיקריים הוא דבר עליו חושבים בעלי אתרים במוקדם או במאוחר. בדבר נכון לגבי מרבית בעלי האתרים, ובמיוחד עבור אתרים המייצגים בית עסק מסוים, ולכן מיועדים למשוך אליהם כמה שיותר גולשים אשר אולי ירכשו את המוצר או השירות של אותו בית עסק. קידום אתרים הפך זה מכבר לתחום נרחב ומגוון בו פועלים אינספור בעלי מקצוע, תחום המספק תעסוקה ללא מעט אנשים, המעניקים שירותי קידום הכרחיים כל כך עבור בעלי אתרים.

ישנן כאמור שיטות רבות ושונות לקדם אתרים כיום, שיטות בהן מתמחים מקדמי האתרים המקצועיים. שיטות אלו כוללות, בין היתר, העלאת תכנים רבים ורלבנטיים לאתר ולאתרים המקושרים אליו, הצבת קישורים לאתר באתרים איכותיים אחרים, הצבת האתר באינדקסים שונים של אתרים, בניית נוכחות לאתר ברשתות החברתיות ועוד.

כל השיטות הללו אכן יסייעו לקדם את האתר שלכם במעלה תוצאות החיפוש עבור מילות חיפוש וביטויים הרלבנטיים לתחום בו עוסק האתר. אך חשוב להבין כי ישנן פעולות מקדימות אותן חשוב לבצע עוד לפני שהאתר מוכן ונמצא באינטרנט, אם מעוניינים בקידום יעיל בהמשך הדרך. פעולות אשר מצד אחד יסייעו לנו רבות במלאכת הקידום העתידית, ומצד שני נתקשה מאוד לקדם את האתר אם לא נחשוב עליהן ונבצען מבעוד מועד.

 רכישת דומיין אטרקטיבי וחבילת אחסון אתרים ראויה –  בניית תשתית טובה לקידום

אז מהן אותן פעולות בסיסיות עליהן כדאי לשים דגש עוד במהלך שלבי הבנייה וההקמה של האתר?

ובכן, ישנן כמה פעולות בודדות, פשוטות אך קריטיות לתפקודו העתידי של האתר, ולכן גם לקידומו. נתחיל בפעולת רכישת דומיין – שם הדומיין הוא כאמור השם והכתובת של האתר ברשת. רכישת דומיין אטרקטיבי, קליט וברור תסייע לנו להפוך את שם האתר למותג לכל דבר, מה שכמובן יקל על שיווקו וקידומו בהמשך הדרך. האתרים הגדולים והפופולאריים ביותר בעולם מחזיקים בשמות דומיין קצרים, קולעים, קליטים ורלבנטיים (יש מישהו שלא זוכר את כתובתו של מנוע החיפוש המפורסם והמצליח ביותר בעולם – “גוגל”?…).

 נקודה נוספת עליה חשוב להקפיד בעת הקמת האתר היא רכישת חבילת אחסון אתרים איכותית וראויה. הכוונה היא לאחסון השרת על גבי שרת טוב ואיכותי אשר יבטיח פעולה רצופה וחלקה של האתר לאורך זמן. בעלי אתרים רבים פשוט אינם מצליחים לקדם את האתר שלהם מפני שהוא אינו מאוחסן על גבי שרת טוב ויציב מספיק, ומרבה לקרוס וליפול.

 ולבסוף, חשוב להקפיד לבנות את האתר עצמו באופן התומך בקידומו. כאן כבר מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מתחום הקידום ובניית האתרים, אך חשוב להכיר ולהבין כי ישנן דרכים מסוימות בהן עדיף לבנות את האתר כך שיהיה לנו קל יותר לקדם אותו בהמשך הדרך (בנייה לעומק, דפים פנימיים המקושרים לדפים הראשיים וכד’).

ניתן להגיב, או לבצע מעקב מאתרך.

הגב