בלוג בניית אתרים

האתר יפה, אבל האם הוא קל לתפעול?

החזות לגולש זה לא הכל, נכון שזה העיקר, אבל על מנת שחזות זו תהיה מושלמת ושהאתר יהיה עדכני, אנו זקוקים לממשק ניהול, שגם אם אנו לא מתכנתים, נוכל להשתמש בוא ונוציא את המקסימום במינימום זמן. אז נכון שנותנים לנו הדרכה ראשונית איך לתפעל את ממשק הניהול, זה יכול להראות לנו פשוט, כמו שלקוח אמר לי פעם “זה כמו לכתוב בוורד” אבל האם אנו מסתפקים בלהוסיף מלל לעמוד? מה קורה כשאנו רוצים להוסיף תמונה והיא גדולה מידי ואז אנו מושכים קצת מכאן וקצת משם, ואופס התמונה מתעוותת, מטושטשת וכבר לא באיכות שאנחנו רוצים, אנו לא רוצים שהאתר יראה כך. רוב ממשקי הניהול ישלחו אתכם לתוכנות גרפיות, אבל מסתבר שאפשר גם אחרת. בממשקי הניהול המתקדמים ניתן לערוך תמונה בפונציות גרפיות כמו בתוכנות חיצוניות כמו פוטושופ ודומיו, מעלים את התמונה גוזרים את החלקים שאנו רוצים להציג ושומרים.
חלק ממשקי הניהול יתנו שם מספרי רנדומאלי לתמונה ותינתם לכם האפשרות להוסיף  ALT (תיאור תמונה) אבל למה לא לתת לתמונה שם אמיתי? שנזהה אותה על פי השם שלה ולא לפי מספר חסר משמעות. יכול להיות שחלקכם יגידו שזו קטנוניות, אבל אני אזכיר לכם שגוגל קורה הכל כולל שמות התמונות. אז למה לא אם אפשר?
העלאה מרובה של תמונות, יש לכם אפשרות של גלריה באתר, אבל אתם לא מעדכנים אותה לעיתים תכופות כי צריך לעלות תמונה, תמונה. בממשקי הניהול המתקדמים קימת פונקציה “העלאה מרובה של תמונות” אתם מסמנים בבחירה אחת את כל התמונות שאת רוצים לעלות והמערכת מעלה את כל התמונות שבחרתם לאתר.
אני מתמקד בפוסט זה בתמונת, כי מנסיוני רוב הלקוחות נמנעים מלהעלות תמונות לאתרים בגלל בעיות משקל, פקסול ועוד.
למרות שאת המשקל שמים ברובו על חזות האתר עבור הגולש, אולי כדאי לחשוב פעם נוספת לבדוק את ממשק הניהול, או במינימום את הנראות שלו, על מנת שתדעו לקראת מה אתם נכנסים.

ניתן להגיב, או לבצע מעקב מאתרך.

הגב