שם תחום

שם תחום - או בשמו המקצועי דומיין (Domain) הינו למעשה הכתובת שלכם באינטרנט, כמו שישנה כתובת למשרד, לדירה ולמוסך, גם באינטרנט יש לכם כתובת, אז הגיע הזמן להכיר אותה קצת.

אז מה זה למעשה דומיין

הוא שם ייחודי של אתר ברשת האינטרנט, שמבדיל אותו משאר האתרים הנמצאים ברשת.

רישום שמות תחום נעשה על ידי ארגון האינטרנט העולמי, ICANN, וגופים המורשים לכך מטעמו. בישראל הגוף היחיד הרשאי לרשום שמות תחום הוא איגוד האינטרנט הישראלי (ISOC), המקצה שמות תחת הסיומת co.il.

שם מתחם משנה (Sub-Domain) למעשה מאפשר לפתוח "שלוחה" נוספת לאתר שלכם, לדוגמא - אוניברסיטה מחולקת לפקולטות, אז כל פקולטה תקבל שם מתחם משני משלה. כתובת המשנה מחליפה את תחילת הדומיין, במידה ונרצה להוסיף שם מתחם משנה לאתרינו הכתובת הנוכחית www.resight.co.il תתחלף לsub.resight.co.il.

איך תבחר שם תחום טוב עבורך

בבחירת שם תחום (דומיין) לעסק שלכם, צריך לחשוב על המסר שרוצים להעביר, על נושא העסק, ומה הוא משדר, לדוגמא בעל עסק של עיצוב שמלות כלה, יקרא לאתר שלו reuvensmalot שבאפשרותו לקרוא לאתר r-smalot.
ההבדל הוא קטן אך אורך הדומיין משמעותי, שימו לב לרשימת האתרים המובילים בארץ ובעולם ynet, youtube, google, yahoo שמם קצר וקולע!
חשוב שהשם יהיה קליט, חלק מפרסום האתר עובר מפה לאוזן, וחושב שיהיה קל לאנשים לזכור אותו.

כדאי לבחור את סיומת השם תחום בהתאם לקהל היעד

אם קהל היעד שלכם הוא בארץ, כדאי להשתמש בסיומת .co.il או לסרוגין .com (הידוע כבינלאומי), לאתרים בארץ מומלץ להשתמש בסיומת מקומית, אשר קהל היעד ידע שהאתר מיועד לו - מעבר לכך מומלץ לקנות שם מתחם בהתאם למדינה שאתם רוצים שהאתר יהיה פעיל בה - לדוגמא אם ארצה שהאתר שלי ימשוך קהל אנגלי אשתמש בסיומת co.uk או שאשתמש בסיומת .com עם שמות מתחם משנה (Sub-Domain).

לקוחות ממליצים
modernARTisrael
modernARTisrael

"חברה מקצועית לכל אורך תהליך יצירת אתר אינטרנט: הבנת צרכי הלקוח בשלבי העיצוב, הדרכה על הממשק הניהול הידידותי והפשוט למשתמש, עמידה בזמנים שנקבעו והשירות האישי, תודה רבה!"

שרון תובל
מאוזנר
מאוזנר

"כל הכבוד! הפשטות של הניהול יחד עם היעילות של הממשק. "היד על הדופק" - זהו שם המשחק!"

יהושוע מאוזנר - מנכ"ל
סטייל אוף סטיל
סטייל אוף סטיל

"רציתי להודות לכם על האתר המדהים! אנחנו לא מפסיקים לקבל מחמאות על האתר, ותוצאות הקידום לא איחרו לבוא, תודה תודה תודה!"

אסף עפג'ין - מנכ"ל
צרו קשר
שם מלא
דואל
טלפון