בלוג בניית אתרים

צריך לדעת על בניית אתרים

צריך לדעת על בניית אתרים

ישנם דברים שחייבים לדעת לפני שפונים לחברה לבניית אתרים.
כיום לכולם יש אתר – גם אם אין להם את הידע הנדרש להקימו.

היום כולם כבר מכירים את האינטרנט ואיך לחפש ולמצוא את הפתרון שאותו הם מחפשים, התודעה גדלה עם השנים, בניגוד למה שהיה בתחילת שנות ה2000 שהמגמה רק התחילה.
לרוב, כאשר נגשים לחברה לבניית אתרים, אין לנו את הידע המוקדם לדעת מה אנחנו צריכים, אנו נגשים לחברה, מראים דוגמאות לכמה אתרים שאהבנו ואומרים שאנחנו רוצים "כזה"! אבל, אולי ה"כזה" זה רק בצבעים והעיצוב? אולי יש בתוך ה"כזה" תוספות שאתם לא צריכים לאתר שלכם, ותשלמו עבורם יותר ממה שאתם צריכים?

החלטנו לעשות הסבר כללי על סוגי האתרים, על מנת שתראו את הדברים בתקריב גדול יותר ממה שראיתם עד עכשיו.

אתר דינאמי או סטטי, מה ההבדל?
אתר דינאמי למעשה נותן לכם ממשק ניהול עבור האתר שלכם, ומאפשר לכם לשלוט על התכנים של האתר שלכם באופן עצמאי, בין אם לעדכן את תוכן של דף אודות באתר (לדוגמא), או להוסיף דף חדש – בקלות ובפשטות, לעומתו, אתר סטטי, לא מאפשר עדכון ללא בעל מקצוע.
כיום קיים היצע נרחב של מערכות ניהול תוכן שונות, על הייתרונות והחסרונות של מערכות קוד פתוח תוכלו למצוא בבלוג.

סוגי אתרים

אתרי תדמית
מטרתם של אתרי תדמית היא להיות כרטיס ביקור משודרג של העסק – באינטרנט. אתרים אלו יכילו לרוב דפים (אודות, השירותים שלנו וכו'), לאתרים מסוג זה לרוב "מצטרפת" אפשרות נוספת של גלריית תמונות, וידאו וכמובן יצירת קשר.

פורטל
באתרים מסוג זה בוודאי נתקלתם רבות, אלו אתרים אשר מרכזים עבור הגולש מידע על נושא מסויים כדוגמת חדשות, רפואה, בניית אתרים וכו'.

חנות וירטואלית, אתר מכירות, אתר קטלוגי
אתרים אשר מאפשרים לבעלי עסקים להציג את המוצרים שלהם לקהל הגולשים באינטרנט, באתרים מסוג זה ניתן לבחור בין אם רוצים להשתמש באופציית הסליקה (חיוב והזמנה דרך האתר), או שמה רק להציג ולפרסם את המוצרים של בית העסק.

בלוג
אתר מסוג זה הפך לפופולרי מאוד בשנים האחרונות, ונמצא בו מאמרים \ דפים בעלי אופי אישי (דעה).
המאפיין העיקרי של בלוג הוא תדירות העדכון שלו.
כיום המערכת הנפוצה ביותר להקמת אתרי בלוגים היא וורדפרס, מערכת בלוגים חינמית המאפשרת פתיחת בלוג בקלות, בפשטות וכמובן בעיצוב שמתאים לכם – ניתן להוריד עיצובים רבים בחינם ולהטמיעם על הבלוג.

אתרי נדל"ן, ניהול צי רכב, קופונים, מכירות פומביות, מכרזים ואף יותר
לא ניתן להצביע על נקודה ולהגיד "שם נגמרת האפשרות של בניית אתרים", כיום חברות נדל"ן, חברות להשכרת רכב \ ליסינג \ מכירה מנוהלות באופן מלא דרך ממשק אינטרנטי.
כשאומרים "אתר אינטרנט" הדבר הראשון שאנו חושבים עליו הוא, הצד שאותו הלקוח שלנו יראה בעת שיגיע אל אתרינו, אך, אסור לשכוח כי קיימת האפשרות לבנות ממשק ניהול לעסק שיהיה דרך האינטרנט.

זוהי רק ההגדרה הקטנה על קצה המזלג, בבניית אתרים אצל חברה, ניתן לבנות כל אתר אינטרנט, או מערכת אינטרנט אשר עולה על רוחכם, ישנם עוד מאות סוגי אתרים אשר לא נמנו כאן, וגם אתם, אם תגיעו עם רעיון חדשני לאתר שלכם, אולי תצרפו סוג אתר חדש, אל הרשימה הכל כך מרשימה.

בהצלחה!

ניתן להגיב, או לבצע מעקב מאתרך.

הגב